АРМА Страховий брокер

Автоцивілка

Страховка на авто ОСЦПВ Автоцивілка ОСАГО

Автоцивілка – обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, або ОСЦПВ – найпоширеніший вид обов’язкового страхування в Україні. Умови страхування Автоцивілки регламентуються Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Наявність полісу Автоцивілки є обов’язковою умовою для майже всіх власників транспортних засобів, окрім тих, які звільняються від обов’язкового страхування згідно із законодавством України.

Страховий брокер «АРМА» допоможе Вам швидко та зручно підібрати всі існуючі пропозиції для вашого авто згідно з вашими потребами. Після оплати поліс надходить одразу на e-mail, активується в базі МТСБУ і з’являється в додатку «ДІЯ».

Купуй Автоцивілку онлайн від надійних страхових компаній України!​

Поширені запитання по Автоцивілці

Для чого потрібен поліс Автоцивілки ?

Поліс Автоцивілки (або ОСЦПВ) необхідний для страхування цивільної відповідальності автовласників. Наприклад, якщо Ви на своєму автомобілі спричините ДТП – страхова компанія буде оплачувати ремонт постраждалого автомобіля і лікування його водія. Страхова компанія також буде відшкодовувати вартість ремонту замість Вас, якщо Ви розіб’єте вітрину будь-якої торгової точки, в’їдете в паркан або пошкодите іншу нерухомість.

Чи відремонтують моє авто у випадку ДТП ?

Поліс Автоцивілки не компенсує Ваші витрати на ремонт власного автомобіля у випадку його пошкодження або викрадення. Для цього є інший вид страхування – Авто КАСКО або Міні КАСКО. Відповідно, коли в ДТП пошкодили Ваше авто і Ви не є винуватцем, ремонт оплачує страхова компанія винуватця. Якщо в ДТП винні обидва водії – компенсацію здійснюють обидві страхові компанії. В разі ДТП, зі своїми страховими компаніями зв’язуються всі учасники події. Коли стане відомо, хто винен у ДТП, страховик проводить оцінку завданих збитків і виплачує потерпілим кошти на ремонт.

Від чого залежить вартість Автоцивілки ?

Вартість залежить від:
– типу транспортного засобу;
– місця реєстрації власника авто;
– категорії власника авто (фізична або юридична особа);
– сфери використання авто;
– розміру франшизи;
– сроку експлуатації авто.

Які потрібно документи для оформлення полісу ?

Для оформлення Автоцивілки фізичній особі потрібні такі документи:
– свідоцтво про реєстрацію авто;
– паспорт або посвідчення водія або документ, що підтверджує право на пільги (пенсійне посвідчення, посвідчення учасника бойових дій тощо);
– ідентифікаційний код.

За кермом їздить декілька осіб, чи поширюється страховка на них ?

Так. Поліс Автоцивілки діє на всіх, хто керує транспортним засобом на законних підставах.

Що таке страхова сума і франшиза ?

Страхова сума – це грошова сума, в межах якої страхова компанія виплачує страхове відшкодування потерпілій третій особі.
Згідно із чинним законодавством загальна страхова сума за полісом Автоцивілки становить 390 000 грн. та розділяється наступним чином:
260 000 грн. на покриття шкоди, заподіяної життю та здоров’ю;
130 000 грн – на покриття збитку, нанесеного майну потерпілої третьої особи.
Франшиза – це грошова сума, яку при страховому випадку страхова компанія не відшкодовує, а ці витрати бере на себе сам водій. Чим менше франшиза – тим дорожче поліс.

Наприклад, за умовами полісу Автоцивілки франшиза становить 2600 грн., а в результаті ДТП іншому автомобілю було завдано збитків на суму 50 000 грн. Тоді страхова компанія виплачує потерпілому відшкодування у розмірі 47 400 грн., а різницю у розмірі франшизи 2600 грн. доплачує водій відповідальність якого застрахована за полісом Автоцивілки.

Згідно із чинним законодавством максимальний розмір франшизи становить 2% від розміру покриття збитку, нанесеного майну потерпілій третій особі.

Як перевірити дійсність полісу в базі МТСБУ ?

Поліс Автоцивілки має свій унікальний номер та зберігається в єдиній базі моторного (транспортного) страхового бюро України.
Є декілька способів перевірити дійсність полісу:
– за посиланням https://policy-web.mtsbu.ua в розділі «Шукати за державним номером ТЗ» або «Шукати за номером полісу ОСЦПВ»;
– шляхом використання цілодобової лінії підтримки МТСБУ тел. 0-800-608-800;
– перевірка через QR-код, який зазначений в кожному полісі Автоцивілки.

Чи можливо збільшити страхову суму ?

Так. Страхову суму можливо збільшити до 1 млн. грн., уклавши договір «Додаткова Автоцивілка».

Як визначити місце реєстрації транспортного засобу ?

Починаючи з 21.01.2019, місто реєстрації визначається за місцем реєстрації власника транспортного засобу, згідно даних, зазначених в свідоцтві про реєстрацію авто.

Хто звільняється від страхування і кому надається знижка 50% ?

Звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України:
– учасники бойових дій та інваліди війни, що визначені законом,
– інваліди I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами,
– особи, що керують транспортним засобом, належним інваліду I групи, у його присутності.

Відшкодування збитків від дорожньо-транспортної пригоди, винуватцями якої є зазначені особи, проводить МТСБУ.

Кому надається знижка 50% на укаладання полісу ?

50% вартості полісу сплачують:
– пенсіонери;
– інваліди ІІ групи;
– особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесена до I або II категорії;
– учасники війни
за умови особистого володіння і керуванням транспортним засобом, об’єм двигуна якого до 2 500 сантиметрів кубічних включно.

ЩО ТАКЕ ЄВРОПРОТОКОЛ ?

Європротокол – спеціальний бланк повідомлення про настання дорожньо-транспортної пригоди, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії, потім надається страховику та стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим. Європротокол може заповнюватися як в паперовому вигляді, на спеціальному бланку, так і в електронній формі, з використанням системи «Електронний Європротокол». Система «Електронний Європротокол» є доступною за посиланням https://dtp.mtsbu.ua. Інструкція по заповненню паперового бланку Європротоколу є доступною на сайті МТСБУ. Паперовий бланк Європротоколу видається автовласнику безкоштовно під час укладення договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. У разі втрати або використання бланку Європротоколу, новий бланк видається страховиком безоплатно на підставі письмової заяви.

Що робити у випадку ДТП ?

У випадку ДТП в першу чергу зберігайте спокій та дотримуйтесь правил дорожнього руху.
1. Зателефонуйте за телефоном гарячої лінії страхової компанії для координації подальших дій.
2. Повідомте один одного про себе (ПІБ, номер телефону, email), своє місце проживання, назву та місцезнаходження страховика та надайте відомості про відповідні страхові поліси Автоцивілки.
3. Прийміть заходи, спрямовані на зменшення збитків, якщо це можливо.
4. Сфотографуйте або зніміть на відео місце ДТП.
5. Оформіть ДТП за допомогою Національної поліції чи за допомогою Європротоколу.
5.1. Європротоколом можна скористатися при умовах, коли:
– відсутні травмовані (загиблі) люди,
– водії-учасники ДТП мають поліси автоцивільної відповідальності,
– наявна згода водіїв транспортних засобів – учасників ДТП щодо її обставин,
– у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.
5.2. У разі невиконання хоча б однієї з зазначених умов, виклик відповідного підрозділу Національної поліції для оформлення ДТП є обов’язковим.
5.3. Оформити «Електронний Європротокол» можна на сайті МТСБУ, або використавши його паперову форму, інструкція до якого розміщена на сайті МТСБУ.
5.4. Додаткові умови для застосування системи «Електронний Європротокол»:
– транспортні засоби обох учасників ДТП повинні мати діючі поліси Автоцивілки. Якщо будь-який ТЗ застрахований полісом іноземного страховика, необхідно використовувати паперовий бланк Європротоколу або викликати Національну поліцію;
– водії повинні мати при собі справні мобільні телефони. Хоча б один з учасників ДТП повинен мати з собою пристрій (смартфон, планшет, ноутбук) з фотокамерою та доступом в Інтернет;
– ідентифікаційні дані про страхувальника (коди ІНПП або ЄДРПОУ) та про застрахований транспортний засіб (номерний знак, марку та модель) мають бути зазначені в полісі Автоцивілки та коректно внесені в єдину централізовану базу даних МТСБУ. В протилежному випадку система не зможе правильно ідентифікувати учасників ДТП.
5.5. Якщо водії скористались Європротоколом (незалежно від його форми), то вони:
– мають право залишити місце ДТП;
– звільняються від обов’язку інформувати відповідний підрозділ Національної поліції України про настання ДТП;
– звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП.
5.6. Важливо пам’ятати, що при оформленні Європротоколу страхове відшкодування є додатково лімітованим. Зараз, відповідно до Розпорядження Нацкомфінпослуг від 29.12.2015 №3471, такий ліміт складає 50 000 грн.
6. Не пізніше трьох робочих днів з дня настання ДТП письмово надайте страховій компанії, з яким укладено поліс Автоцивілки, повідомлення про ДТП, а також відомості про місцезнаходження свого транспортного засобу та пошкодженого майна, контактний телефон та свою адресу. Якщо водій транспортного засобу з поважних причин не мав змоги виконати зазначений обов’язок, він має підтвердити це документально. Якщо без поважних причин не повідомити свого страховика про настання ДТП у триденний термін, то після відшкодування збитків, заподіяних третій особі, страхова компанія має право вимагати від свого страхувальника компенсації понесених витрат.
7. Не намагайтеся самостійно відремонтувати автомобілі, доки їх не оглянуть представники страхової компанії.